sobota, 9 sierpnia 2014

Choroby związane z bólem nerek - leczenie


W ostatnim poście opisałem objawy różnych chorób związanych z nerkami. Skupiłem się też na wyjaśnieniu innych możliwych przyczyn, które powodują ból w okolicach nerek. Teraz pora na opisanie tego, jak wygląda leczenie chorób nerek.

Kolka nerkowa -
leczona jest zazwyczaj lekami rozkurczowymi. Konieczne jest też podawanie leków przecwibólowych. Kolka nerkowa najczęściej występuje przy kamicy nerkowej. Przy tej z kolei konieczne jest też nawadnianie. Rozkurczenie kamieni nerkowych może odbywać się też przy pomocy fal ultradźwiękowych. Zdarza się, że kamicę usuwa się też operacyjnie.

Rak nerki - w tym przypadku głównym aspektem leczenie jest interwencja chirurga. Ten wycina guza lub nawet całą nerkę. Rzadko stosuje się radioterapię, chemioterapii praktycznie w ogóle nie. Wyleczenie gwarantuje tylko całkowite usunięcie i guza na nerce i przerzutów.

Odmiecznikowe zapalenie nerek - leczenie polega na przyjmowaniu antybiotyków. Zdarza się przyjmowanie leków prowadzących do zakwaszenia moczu. Zaleca się picie dużej ilości płynów oraz unikanie wzmożonej aktywności fizycznej.

Cewkowo-śródmiąższowe zapalenie nerek - leczenie głównie polega na odstawienia leku, który doprowadził do pojawienia się zapalenia. W ponad połowie przypadków prowadzi to do całkowitego samoistnego wyleczenia. W innych wypadkach terapie są bardzo zróżnicowane.

Torbiele nerek - najbardziej skuteczną metodą usunięcie torbieli jest interwencja chirurga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz